Typography
Ster inactiefSter inactiefSter inactiefSter inactiefSter inactief
 

023Magazine/Haarlem en verre omgeving, Sport, voetbal - Iedereen weet dat de top van een piramide niet zonder een stevige basis kan. Maar omgekeerd, een stevige piramide zonder fraaie top is ook een potsierlijk gezicht. Je vraagt je af wat het nut is van het bouwsel als de top er niet op zit.

In het voetbal is het niet heel anders. Een top zonder basis kan niet bestaan, maar een basis zonder top functioneert ook niet goed. Toen ik een tijdje voorzitter van de KNVB was, en inmiddels met enige andere bonden kennis had gemaakt, begreep ik hoe uniek het Nederlandse voetbal is. Er is waarschijnlijk geen betere competitie voor amateurvoetballers in de wereld. Als je erin zit, realiseer je je dat niet, maar als je andere landen en competities ziet, dan blijkt dat. En de top van ons voetbal, de Eredivisieclubs, weten het ook. Want de hoeveelheid talent die door de Nederlandse amateurclubs elk jaar weer wordt geleverd aan het betaalde voetbal is immens. Een gezonde basis is van levensbelang voor onze betaald voetbalclubs.

Wat heeft dit alles met HFC te maken? Veel, heel veel. Wij zijn onderdeel van de Nederlandse voetbalpiramide. Ja, we spelen daar een hele prominente rol in. Zo is onlangs onze status als Regionale Jeugdopleiding (RJO) weer met een aantal jaren verlengd. Dit betekent dat wij een jeugdopleiding hebben waarvan de KNVB de kwaliteit onderkent. Getalenteerde jeugdspelers uit de regio komen naar onze club om lid te worden en een goede opleiding bij ons te genieten. In een aantal gevallen blijven ze lid van HFC en stomen door naar ons Eerste; in een aantal gevallen worden ze opgemerkt door een club in het betaalde voetbal en vertrekken voor een carrière aldaar.

Maar niet alleen het Nederlandse voetbal is een piramide, ook HFC zelf is een piramide. Wij hebben een hele sterke basis met meer dan 100 teams die elke week hun wedstrijden spelen. Veelal jonge spelers die met heel veel plezier trainen en spelen, getraind door goede trainers, onder leiding van bekwame scheidsrechters en genietend van een prachtige tijd aan onze Spanjaardslaan. Een aantal spelers is zo talentvol dat ze spelen in één van de selectieteams die onze vereniging rijk is: met nog betere trainers en scheidsrechters, betere tegenstanders en een nog intensere beleving van het voetbal.

De top van de HFC-piramide wordt gevormd door ons Eerste. Al jaren blazen zij hun partijtje mee in de top van het Nederlandse amateurvoetbal en zijn de trots van onze vereniging. Zij kunnen niet zonder de stevige basis van onze piramide. Die basis wordt gevormd door alle spelers die HFC rijk is, getalenteerd en minder getalenteerd, maar ook door de kracht en uitstraling van onze vereniging, die club waar je je hele leven lid van wil blijven. Omgekeerd kan de basis ook niet zonder de top.

Zonder de top is het gauw afgelopen met onze bijzondere positie in het Nederlandse voetballandschap, bladdert onze uitstraling af, zijn wij minder aantrekkelijk voor talentjes, voor trainers, voor zakelijke partners, en voor je het weet zitten we in een spiraal omlaag. Dat willen we niet en daarom is de top van de HFC-piramide belangrijk.

We zijn trots op de jongens van ons Eerste en we hopen vurig dat ze zich dit jaar handhaven in de Tweede Divisie. We hopen ook dat iedere HFC’er van tijd tot tijd naar ons Eerste komt kijken en onze jongens toejuichen. Elke keer weer geniet ik van een leuke middag met de combinatie van het bekijken van een wedstrijd op hoog niveau en aanstekelijk enthousiasme!

Just Spee
Voorzitter Koninklijke HFC

Bronnen

www.konhfc.nl
Met goedkeuring overgenomen uit de nieuwsbrief van Koninklijke HFC ,

Sport & Gezondheid/Hobby & Lifestyle

Geen feed gevonden

Trombose

D Reizen

Drogisterij